Deti zo Žiliny robia svet krajším a lepším

Kategória:

Špeciálne poďakovanie patrí ZŠ Karpatská 8063/11 v Žiline. Dostali sme veľa krásnych listov o drobných skutkoch, ktoré robia svet krajším a lepším. Vyberáme nasledovné:

Bývam so starkou, ktorá je chorá, preto jej pomáham každý deň. Chodím na nákupy, polievam kvety, vždy, keď niečo potrebuje, tak jej pomôžem, lebo ju ľúbim.
Klaudia Kadáková, v šk. roku 2019/2020, žiačka 2. triedy

 

Jedného dňa, keď bola zima, išiel som zo školy. Bol som vtedy smutný. A zrazu som na zemi videl malého vtáčika. Veľmi rýchlo sa mi rozveselila tvár. Zobral som ho do ruky a išiel som za kamarátom. Ten mi povedal o jeho opustenej búdke. V strese a malej panike si kamarát spomenul na jeho prababku. Prečo? Jeho prababka pracovala v ZOO, konkrétne pri sovách a papagájoch. Dala nám zrná, ktoré sa podobali na slnečnicové. Vtáčikovi sme nasypali zŕn do búdky a ja som musel ísť domov. Chodili sme ho každý deň kontrolovať a jeho stav sa zlepšoval. Bola sobota a my sme ho pozorovali. Zrazu začal lietať. Vyletel na strom.
Filip Vnuk, v šk. roku 2019/2020, žiak 4. Triedy

 

Myslím si, že tento rok som neurobil nič výnimočné. Ale zopár dobrých skutkov by sa našlo. V zime sme s mamou vyrobili kŕmidlo z plastovej fľaše a pravidelne sme do neho sypali semiačka a oriešky alebo sme na stromy vešali knedličky pre sýkorky. Doma zodpovedne triedim odpad. Plastové obaly z jogurtov umývam a potom vynesiem do žltého kontajnera. Keď vidím vonku na zemi odpadky, tak ich zdvihnem a zahodím do koša. Keď príde mama z obchodu, vyložím nákup a keď niečo zabudne kúpiť, odbehnem do obchodu ja. Snažím sa pomáhať aj starším ľuďom, podržím dvere alebo zodvihnem spadnutú palicu.
Norbert Kubík, v šk. roku 2019/2020, žiak 4. triedy